اعلام حمایت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری از برگزاری ششمین دوره جشنواره

اعلام حمایت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری از برگزاری ششمین دوره جشنواره

جشنواره ملی نوآوری برتر ایرانی در ششمین دوره برگزاری خود توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و تقویت زیست‌بوم نوآوری کشور را هدف قرار داده است. جشنواره نوآوری برتر ایرانی قصد دارد شناسایی، انتخاب، ممیزی و احراز شرایط برترین نوآوری‌های شرکت‌های ایرانی را انجام دهد.

این اقدام در چهار بخش نوآوری در محصول، نوآوری در خدمت، نوآوری در فرآیند و نوآوری در کسب‌وکار، زمینه معرفی و تقدیر از تلاشگران حوزه صنعت و کسب‌وکار را فراهم می کند و از طریق شناخت نقاط قوت و قابل بهبود، به نهادینه کردن و بلوغ فرآیندهای نوآوری در شرکت­های ایرانی کمک کند. در حال حاضر مرحله شناسایی شرکت ها توسط دبیرخانه جشنواره آغاز شده است.

ارزیابی نوآوری‌ها در این جشنواره بر پایه سه مرحله اصلی تکمیل فرم خوداظهاری توسط شرکت متقاضی، حضور و بررسی میدانی توسط ارزیابان حرفه‌ای دبیرخانه جشنواره و در نهایت صحه‌گذاری نتایج در کمیته علمی به انجام خواهد رسید. شاخص‌های اصلی ارزیابی نوآوری‌ها در شرکت‌ها بر اساس منطق مرحله‌ای-درگاهی با تمرکز بر طرح نوآورانه خواهد بود که با ارائه مستندات و شواهد قابل اتکا مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

جایگاه و اثرگذاری ویژه نوآوری‌های منتخب، تمرکز بر نوآوری­های مشتری‌محور و تمرکز بر محتوای بومی نوآوری‌ها جزو رویکردهای اساسی جشنواره است. این رویداد بهمن ماه سال جاری در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود.طات

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.